تفاوت درب اتوماتیک کشویی و درب کشویی

تفاوت درب اتوماتیک کشویی و درب کشویی

درب کشویی یک نوع درب است که به صورت افقی با کشیدن، معمولا به موازات دیوار باز می شود. درب های کشویی را می توان در بالای یک مسیر نصب کرد یا از یک ردیف بالا به حالت تعلیق درآمده و برخی از انواع “ناپدید می شوند” در دیوار هنگامی که باز می شود. انواع مختلفی از درهای کشویی مانند درهای جیب، درهای Arcadia و درهای دور دست وجود دارد. درب های کشویی معمولا به عنوان درهای دوش، درب های شیشه ای، درب های روی صفحه نمایش، درهای کمد و یا در وانت استفاده می شود.

تاریخ درب کشویی

درب های کشویی در اوایل قرن اول میلادی در خانه های رومی مورد استفاده قرار گرفتند که نشان می دهد یافته های باستان شناسی در Pompeii ایتالیا می باشد.

مزایای استفاده از درب های کشویی این است که تقریبا هیچ اتاق مورد نیاز برای باز کردن درب وجود ندارد، آنها نسبتا آسان به صورت خودکار هستند. مکانیزم نیز امن است، زیرا نمی تواند از لولاهای آن برداشته شود. درب های کشویی معمولا به عنوان ورودی های فروشگاه، هتل و اداری، آسانسور، درب های داخلی، درهای گنجه و تقسیم اتاق ها یافت می شوند. صنایع حمل و نقل نیز به طور معمول در واگن، قطار و مترو استفاده می شود. فولکس واگن در سالهای ۱۹۶۴ و ۱۹۷۴ در فولکس واگن فریولین تولید می شود.

چرخ دنده کشویی

مکانیزم مورد استفاده برای استفاده از کشویی درب دنده کشویی نامیده می شود. دو نوع استاندارد، بالا و پایین سیستم نورد وجود دارد. هر دو نوع مهر و موم مناسب ندارند. برای کاهش تنگی هوا و دود و عایق صوتی، مهر و موم قلم مو معمولا استفاده می شود.

درب کشویی بالا آویزان

سیستم “بالا آویزان” اغلب استفاده می شود. درب را با دو دستگیره چرخدنده در بالای درب که در مسیر پنهانی قرار دارد آویزان می شود. تمام وزن توسط لباسی گرفته شده است، و در نتیجه حرکت درب آسان تر می شود.

در هر طرف یک سد راه برای جذب هر ضربه ای ساخته شده است، اگر درب درهم و برهم باشد و برای نگه داشتن درب در موقعیت باز یا بسته باشد. تمام سیستم های دنده عقب کشویی بالا دارای حداکثر وزن در هر جفت چوب لباسی چرخ دستی است. هنگام تعیین یک سیستم کشویی مناسب وزن پیش بینی شده در درب عامل مهمی است، اگر چه اکثر تامین کنندگان دنده کشویی درب را می توان در وزن وزنی توصیه

همانطور که درب در بالای دو نقطه آویزان شده است، برای جلوگیری از چرخش به سمت چپ، نیازمند یک رول پایین / مورب است. شایع ترین نوع “هدایت آستانه روشن” نامیده می شود، یک راهنمای پلاستیکی ثابت در حدود ۶۰ میلی متر عرض است که در زیر در وسط نقطه اجرا قرار دارد. یک شیار به پایین درب که از این راهنمای استفاده می کند، جلوگیری می کند و حرکت جانبی در درب را قطع می کند. با یک درب شیشه ای پانل از طریق راهنمای به صورت نشان داده می شود. از آنجا که درب همیشه در راهنمای مشغول است، هنگامی که درب باز است، کف روشن است، از این رو ‘آستانه روشن’

در چندین وب سایت چندین نمونه از آپارتمان های کشویی درب های پائین وجود دارد. مکانیسم ها امن هستند، و پایین درب ها در مسیر در نظر گرفته شده است. غلطک ها همچنین دارای قفل های امنیتی هستند که از جلوگیری از درها جلوگیری می کنند. ویژگی های اضافی مانند نرم کننده ها یا دمپر ها می توانند برای افزایش حس و قابلیت استفاده از این محصولات افزوده شوند.

چرخ دنده پایین نورد

گاهی اوقات یک سیستم بالایی آویزان نمی تواند استفاده شود، زیرا وزن درب را نمی توان از بالا پشتیبانی کرد. در این مورد یک سیستم نورد پایین توصیه می شود

سیستم نورد پایین متشکل از دو غلطک (گاهی اوقات به نام یک رادیو) در پایین درب در حال اجرا بر روی مسیر و دو راهنما در بالا در حال اجرا در یک کانال راهنمای. همانطور که وزن تمام درب بر روی دو چرخ پایین قرار دارد، برای جلوگیری از حرکت به سمت بالا، باید نیروی بیشتر باشد. (نقل قول مرجع برای این ادعا)

چرخ دنده بالابر و اسلاید

درب کشویی که از قاب در هنگام باز شدن و بسته شدن برداشته می شود، یک درب آسانسور و اسلاید نامیده می شود. این اجازه می دهد تا برای مهر و موم بهتر، با پیش نویس کمتر و بهبود بهتر.

درب اتوماتیک کشویی

برخی از درب های کشویی حاوی موتور و سیستم فعال سازی برای باز کردن آنها است. اینها اپراتورهای درب کشویی نامیده می شوند.درب اتوماتیک کشویی معمولا در دفاتر و ورودی های مغازه یافت می شوند. این درها شامل یک مکانیزم قفل مغناطیسی است که به طور خودکار در حین شرایط اضطراری باز می شود.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *